Ugrás a tartalomra

Szereztem egy NextLevel Pulsar-t

·
Egy rövid bemutató leírás a NextLevel Pulsar nevű filterkávé készítő eszközről.

Még Sopronban szereztem egy újabb ketyerét, amivel lehet kávét készíteni - pontosabban filterkávét. Elég régóta használok AeroPress-t, illetve Hario V60-at, a NextLevel Pulsar pedig azt ígéri, hogy ezeknél még rugalmasabban és jobban használható. Ezt nagyjából három dologgal tudja elérni:

  • Van benne egy szelep, amivel benne tudod tartani a kávét áztatásra, ezzel kiváltva a működő, de nem túl elegáns (és kicsit veszélyes) invertált AeroPress technikát, vagy a Hario Switch-hez hasonló jószágokat.
  • Van egy csepegtető rész rajta, ami eloszlatja a vizet, hogy finom, egyenletes sugárban csorogjon rá a kávéra, anélkül, hogy túlságosan felkavarná a kávéágyat. Ez főleg a V60-hoz képest releváns, amit hattyúnyakú kiöntő nélkül jól elkészíteni nem egyszerű feladat, emiatt a Hario árul is hasonló kiegészítőt hozzá Drip Assist néven, de az nem tűnik ennyire optimalizáltnak. Ez a Pulsar-féle csepegtető van annyira jó, hogy közvetlenül egy átlagos vízforralóból öntve is lehet vele jó eredményeket elérni.
  • A V60-nal szemben teljesen vízszintes kávéágyat használ, úgy kialakítva, hogy az összes víznek muszáj ezen áthaladnia. (Ezt hívják no-bypass brewingnak.)

Pár kép, hogy lásd, hogy is néz ki ez a gyakorlatban… Ez a Pulsar alja, benne a már átmosott filterpapírral. Az áttetsző kar forgatásával lehet szabályozni, hogy eresszen-e át folyadékot, vagy sem; a képen épp zárt állapotban van.

És ilyen teljesen összeállítva, felül a csepegtetővel, ami eloszlatja majd a vizet:

A Pulsar egyetlen furcsasága a takarítása - nem tudom, hogy én csinálok-e valamit rosszul, de kávéfőzés után valahogy mindig marad az aljában némi víz, itt a képen is lehet látni:

Ez csak azért bosszantó egy kicsit, mert amikor a zaccot próbálod kiüríteni, kell manőverezni azzal, hogy hova öntöd a folyadékot (és hogy ne öntsd vele ki a zaccot is). Ez egy új probléma az AeroPresshez és a V60-hoz képest, azok nem tartották magukban a vizet.

Ezt leszámítva egészen elégedett vagyok ezzel a cuccal, szuper kávékat tudtam vele főzni. Tetszik, hogy a V60-szerű átfolyatástól kezdve a 10+ perces áztatásokig egy csomó különböző receptet ki tudok próbálni vele.