
Adamek Zoltán aka Scor
Várlak ott, ahol a zene és a technológia találkoznak.
zenekészítés | zongora | szintetizátorok | Ableton | DAWless | szoftverfejlesztés

zenekészítés | zongora | szintetizátorok | Ableton | DAWless | szoftverfejlesztés
Láttam már jópár produktivitási módszertant, de valahogy az az érzésem, hogy fejük tetejére vannak állítva: sok ilyen rendszer azzal foglalkozik, hogy hogyan tudod rendszerezni, rendben végrehajtani a feladataidat, de azzal nem, hogy honnan lesz energiád minderre.
Nekem most ez a “hogyan töltődjek fel?” kérdés lényegesen égetőbbnek tűnik.
Csináltam egy gyors tesztelést a Faircamp-pel, ami egy statikus oldalgenerátor zenei producereknek kitalálva. Érdekes opció lehet, hogyha magadnak (is) szeretnéd host-olni a zenéidet.
Régóta nem volt ilyen: sikerült egy jó két órát azzal töltenem, hogy a Phase Plant-ből próbálok hangokat kitekergetni, a presetjeiben mindenféle vicces trükkök után kutatni, ilyenek. Még mindig jó választás volt, nagyon kellemes vele dolgozni.
Amúgy, pont ennek az elmélyedésnek a szükségessége az, ami miatt szerintem jobb ötlet inkább minimalizálni az eszközparkunkat.
Teljes lett a V60 filterkávé felszerelésem 🙂 Lett egy Hario Buono és egy Hario Range Server. Hihetetlen hogy mennyit számít egy hattyúnyakú kiöntő V60 készítéskor, sokkal jobban tudom kontrollálni és élménynek is kellemesebb.

Ja, amúgy én az a furcsa srác vagyok aki a V60-ból is csinál lattét meg latte art-kezdeményeket (ilyenek az itthoni igények 😂) Ehhez rendeltem egy kisebb tejhabosító edényt - eddig csak félliteres volt, amivel kellett küzdeni ha csak egy adag tejet akartál habosítani, én meg mostanában inkább csinálom egyesével, jobb az eredmény.
