Ugrás a tartalomra
Adamek Zoltán aka Scor

Adamek Zoltán aka Scor

Várlak ott, ahol a zene és a technológia találkoznak.

zenekészítés | zongora | szintetizátorok | Ableton | DAWless | szoftverfejlesztés

Legfrisebb bejegyzések

Régebbi bejegyzések →

Helyzetjelentések

Láttam már jópár produktivitási módszertant, de valahogy az az érzésem, hogy fejük tetejére vannak állítva: sok ilyen rendszer azzal foglalkozik, hogy hogyan tudod rendszerezni, rendben végrehajtani a feladataidat, de azzal nem, hogy honnan lesz energiád minderre.

Nekem most ez a “hogyan töltődjek fel?” kérdés lényegesen égetőbbnek tűnik.

Régóta nem volt ilyen: sikerült egy jó két órát azzal töltenem, hogy a Phase Plant-ből próbálok hangokat kitekergetni, a presetjeiben mindenféle vicces trükkök után kutatni, ilyenek. Még mindig jó választás volt, nagyon kellemes vele dolgozni.

Amúgy, pont ennek az elmélyedésnek a szükségessége az, ami miatt szerintem jobb ötlet inkább minimalizálni az eszközparkunkat.

Teljes lett a V60 filterkávé felszerelésem 🙂 Lett egy Hario Buono és egy Hario Range Server. Hihetetlen hogy mennyit számít egy hattyúnyakú kiöntő V60 készítéskor, sokkal jobban tudom kontrollálni és élménynek is kellemesebb.

Filterkávé felszerelésem

Ja, amúgy én az a furcsa srác vagyok aki a V60-ból is csinál lattét meg latte art-kezdeményeket (ilyenek az itthoni igények 😂) Ehhez rendeltem egy kisebb tejhabosító edényt - eddig csak félliteres volt, amivel kellett küzdeni ha csak egy adag tejet akartál habosítani, én meg mostanában inkább csinálom egyesével, jobb az eredmény.

Latte art kezdemények

Egy tökéletesen random éjféli Volca Sample techno jam, ki tudja mennyi ideje porosodott már szegény, próbáltam visszaemlékezni hogy hogyan is működik.

Régebbi helyzetjelentések →